BLOG

MEBLE NA WYMIAR DO DOMU

16 listopada, 2020

…NAJLEPIEJ OD DOŚWIADCZONEGO STOLARZA

Meble na wymiar? Dlaczego warto? Mało co kojarzone jest z takim luksusem i prestiżem jak klasyczne meble z prawdziwego drewna. Drewno, w każdym domu wygląda niezwykle stylowo i oryginalnie. Zamawiając meble od stolarza mamy pewność, iż dom nasz nie będzie wyglądał jak kolejne wnętrze z katalogu. Z pewnością będzie raczej odzwierciedlał nasz unikalny gust i osobowość. A tego właśnie oczekujemy- mieszkać we wnętrzach, które są “naszymi” wnętrzami, wyrażającymi nas samych. A druga kwestia to oczywiście solidność i trwałość. Szukamy coraz częściej mebli, które służyć nam będą całe lata, nie będą jednorazowe.

Kuchnia – meble na wymiar od stolarza

Gdy myślimy o pięknych meblach z zakładu stolarskiego, pierwsze co przychodzi nam na myśl to oczywiście meble kuchenne. Choć oczywiście dobry i doświadczony stolarz wykona dla nas każdy rodzaj mebla- tego do domu jak i do ogrodu. Dlaczego warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar od stolarza? Kuchnie, zwłaszcza te w starszych blokach, są często bardzo problematyczne. Jeśli chodzi o przestrzeń, a popularne meble systemowe nie do końca można w takie kuchnie idealnie wpasować. To spory problem, który jest od razu rozwiązywalny, gdy decydujemy się na meble od stolarza.

Ze stolarzem możemy omówić od A do Z jak nasza kuchnia marzeń ma dokładnie wyglądać. Szafki mogą mieć dowolne wymiary, możemy projektować różne szuflady, szafki narożne, całe systemy szuflad i półek ze wspomaganiem mechanicznym otwierania, etc. Współpracując ze stolarzem nic nas nie ogranicza, a jego doświadczenie podpowie nam co dokładnie sprawdzi się w danej kuchni i na danym metrażu. Stolarz nie tylko zrobi nam ciekawe rozwiązania wewnątrz mebli w postaci półek i szuflad, ale jest też w stanie wyrzeźbić nam zachwycające fronty szafek, fikuśne gałki czy uchwyty, a nawet nóżki i cokoły. 

Meble kuchenne robione przez stolarza to jakość na lata. Wpływa na to precyzja wykonania danych elementów, dobry materiał drzewny, idealna regulacja zawiasów, etc. Od nas zależy z jakiego drewna wykonamy swoje meble. Najsolidniej kojarzy się oczywiście dąb- sprawdzi się on zarówno na frontach szafek jak i na blatach. Posiada piękną, ciepłą kolorystykę, jest solidny, twardy i trwały. Kuchnie wykonane z dębu zawsze wyglądają bardzo ekskluzywnie. Ale wybrać można też buka, jesion, modrzew czy sosnę.

Meble na wymiar od stolarza do salonu i sypialni

Cały dom z powodzeniem można zaaranżować wysokiej klasy pięknymi meblami z prawdziwego drewna. Drewno bukowe dzięki swojej giętkości, ale i wytrzymałości idealnie nadaje się do robienia z niego krzeseł, a nawet stylowych foteli. Piękne rysunki słojów drewna bukowego idealnie pasują do robienia z nich wszelkich elementów dekoracyjnych np. na frontach szafek. Trochę tańszym drewnem niż drewno dębowe jest drewno z jesionu. Można je wybarwić tak, iż do złudzenia przypominać będzie właśnie dąb, a jest tak samo wytrzymałe i eleganckie. Jeśli urządzamy domek góralski lub kochamy góralski styl i chcemy go przenieść do swojego domu lub mieszkania, warto wybrać meble wykonywane z modrzewia. ego odporność jest związana z tym, że znajduje się w nim duża ilość żywic, które sprawiają, że trwałość wykonanych z niego mebli jest szacowana na nawet kilkaset lat. 

Doświadczony stolarz, który ma odpowiednio wyposażony warsztat, bez problemu wykona dla nas wszelkie domowe meble- łóżka, witryny, fotele, stoły, komody, szafki RTV, półki, regały. Dom pełen drewnianych mebli to dom klimatyczny, z duszą, elegancki i wyrażający indywidualizm właścicieli. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej stolarni i skorzystanie z naszych usług Facebook lub Kontakt

POST A REPLY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2019 Świat z drewna - Wszystkie prawa zastrzeżone. Liczy się słowo