BLOG

lite drewno

Lite drewno czy płyta? Sprawdź jaką przewagę mają meble drewniane.

03 listopada, 2020

Płyta czy lite drewno? Zdecydowanie każdy z nas marzy o prawdziwych meblach z drewna- kojarzą się one z solidnością i tak faktycznie jest. Jednak, gdy myślimy “prawdziwe, lite drewno” także przed oczami stoi nam od razu wysoka cena i czujemy, że to może pomysł nadto ekstrawagancki. Czy rzeczywiście tak jest? Czy lepiej kupić meble z płyty, bo taniej? Zastanówmy się jakie przewagi ma lite drewno i czemu lepiej właśnie w nie zainwestować.

Czym są meble z litego drewna?

Lite drewno to drewno naturalne, a więc to, co oferuje nam Matka Natura w postaci drewna z dębu, sosny czy każdego innego gatunku drzew. To właśnie prawdziwe drewno potrafi urzec jak nic innego- strukturą, rysunkiem słojów, pęknięciami, a nawet zapachem. Na pewno niejeden z nas ma swoim domu jakiś choć jeden mebel stworzony z litego drewna- stół, kredens, komodę, etc. Takie rodzinne “perełki” krążą nieraz między pokoleniami naszych rodzin i zdobią niejeden dom. 

Drewno lite to nic innego niż w pełni naturalny surowiec. Wybierając meble, które mają być wykonane z drewna, nie znajdziemy nic bardziej naturalnego niż meble wykonane właśnie z litego drewna. Aby meble były wykonane solidnie, warto zwrócić uwagę z jakiego drewna są zrobione. Ważne by zlecić zrobienie mebli fachowcowi w swojej dziedzinie. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest wybór drewna wysokogatunkowego, jakie pozyskiwane jest z Polskich Lasów Państwowych. Najpopularniejszymi rodzajami mebli z drewna litego są mebla sosnowe lub te wykonywane ze świerka. Można też pokusić się także o bardzo eleganckie meble dębowe lub wykonane z innych drzew liściastych. Zaletą drewna iglastego jest to, iż posiada ono w sobie naturalną żywicę, co jest świetnym zabezpieczeniem drewna- np. przez szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Płyta czy lite drewno ? Dlaczego warto wybrać meble z naturalnego drewna ?

Co bardzo cieszy, zaczęliśmy coraz mocniej skupiać się na tym, jakie produkty wybieramy. Dziś przede wszystkim wybieramy głównie to, co naturalne. Wśród miłośników prawdziwie pięknych mebli jest też coraz więcej postaw antykonsumpcyjnych- stawiamy na jakość, a nie na ilość. Zaczęliśmy doceniać rzemieślników i ich pracę, rozkochaliśmy się w tym, co prawdziwe. 

Do największych zalet mebli z drewna litego należą:

– trwałość. Gdy ktoś raz kupił mebel z litego drewna ten wie, iż jest to mebel, który zostanie w jego rodzinie przez całe pokolenia; trwałością i niemal niezniszczalnością cechują się stoły, krzesła, szafy, komody- trzeba oczywiście zadbać o właściwą ich pielęgnację, a będą nam służyć całe dziesięciolecia,

– wyjątkowość projektu. Mebel wykonany z naturalnego drewna zawsze będzie wyjątkowy i nigdy nie będzie taki sam jak jakikolwiek inny model. Dzieje się tak dlatego, iż każdy kawałek drewna jest inny, ma inny rysunek słojów, odcień, a na indywidualną prośbę dobry stolarz może wykonać prawdziwie spersonalizowane meblarskie dzieła sztuki. Meble z litego drewna to meble odpowiednie dla każdego, kto szuka mebli spersonalizowanych, a unika tzw. “masówki”,

– bezpieczeństwo- każdy sztuczny materiał wydziela szkodliwe substancje, które na co dzień wdychamy- z mebli, z farb czy z tekstyliów; nie dotyczy to oczywiście naturalnego drewna, które pozbawione jest tego, co toksyczne; drewno jest także antystatyczne, a więc będzie właściwym wyborem dla osób, które mają wszelkiego rodzaju alergie, zwłaszcza te na roztocza kurzu domowego,

– uniwersalność- zależnie od projektu, drewniane meble pasować będą do wielu pomieszczeń- klasycznych, góralskich, ale i nowoczesnych. Naturalne wykonanie nadaje takiemu wnętrzu cech ponadczasowości i sprawia, iż nie w głowie nam wymiana mebli na nowe nawet po latach, gdyż lite drewno zawsze idealnie się prezentuje, niezależnie od mód; unikatowa, drewniana powierzchnia szlachetnego wyrazu nabierze zestawiona z innymi naturalnymi materiałami, szczególnie z kamieniem.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej stolarni i skorzystanie z naszych usług Facebook lub Kontakt

POST A REPLY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2019 Świat z drewna - Wszystkie prawa zastrzeżone. Liczy się słowo